Täpärälle menee, ehtiikö uuden Saaren Taika luonnonkosmetiikkasarjamme pakkaukset lanseeraukseen?

ehtiikö uuden luonnonkosmetiikkasarjamme pakkaukset lanseeraukseen?
Et varmaan usko, mutta olemme aivan viime hetkien jännityksen partaalla täällä Saaren Taiassa, sillä I love me -messuilla lanseerattavan uuden ICADA-sertifioidun luonnonkosmetiikkasarjamme pakkaukset saattavat viivästyä lanseerauksesta!

Täpäriä hetkiä ja sydämentykytyksiä: Ehtiikö uuden Saaren Taika Natural -sarjan pakkaukset ajoissa lanseeraukseen?

Moikka moi arvoisa lukijani täältä jännän ääreltä!

Et varmaan usko, mutta olemme aivan viime hetkien jännityksen partaalla täällä Saaren Taiassa, sillä I love me -messuilla lanseerattavan uuden ICADA-sertifioidun luonnonkosmetiikkasarjamme pakkaukset saattavat viivästyä lanseerauksesta!

Ihmettelet varmaan, että miten tuollainen voi edes olla mahdollista? No, minäpä kerron ihan tuota pikaa! 

MAINOS


Mikä on Saaren Taika Natural?

Saaren Taika Natural on uusi, kotimainen ja ICADA-sertifioitu luonnonkosmetiikkasarja, joka on suunniteltu erityisesti herkälle ja haastavalle iholle. Kaikki tuotteet valmistetaan Suomessa, ja niiden puhtaat, luonnolliset ainesosat tarjoavat tehokasta ja hellävaraista hoitoa erityisesti herkälle iholle.

Sarjaan kuuluu tällä hetkellä Ruusunmarja Kamelia Anti-age kasvovoide, joka syväkosteuttaa ja ravitsee ihoa jättämättä sitä rasvaisen tuntuiseksi, sekä Ruusuvesi, joka tuo päivittäiseen ihonhoitoon virkistystä sekä ripauksen ylellisyyttä. Sarja täydentyy myöhemmin muillakin tuotteilla, joista olenkin jo kertonut aiemmin sekä omassa blogissani, että Saaren Taian blogissa. Nämä tuotteet on luotu tarjoamaan luonnonmukaista luksusta ja hellintää vaativan ihon hoitoon.

Sertifikaatti odotutti, ja pakkaustilaus meni täpärälle

Uuden kosmetiikkasarjan kehittäminen on pitkä prosessi, johon liittyy paljon eri vaiheita. Tällä kertaa mukaan tuli myös täysin uusi yhteistyökumppani, meille entuudestaan tuntematon sertifikaatti sekä tuttu ja arvostettu Avainlippu. Kaikenlaisten merkkien saaminen ei aina ole niin nopeaa, kun voisi kuvitella, vaan monella näitä myöntävillä tahoilla on tietyt ajankohdat vuodessa, kun hakemuksia käsitellään ja niin edelleen. Siksi jäimme odottamaan niin sanotusti viime tippaan sertifikaattia ja Avainlippua, ja siksi pakkaustenkin tilaaminen jäi todella myöhäiseen. 

Itseasiassa, tilasimme lopulta pakkaukset saman päivän aamulla, kun lopulta saimme tiedon, että olimme saaneet ICADA-luonnonkosmetiikkasertifikaatin. Avainlippu-merkin käsittely oli vasta myöhemmin ja senkin saimme hyväksytysti, mutta pakkaukset oli jo tässä vaiheessa tilattuja.

Ongelma vain on, että odotimme hiukan liian pitkään niiden tilaamisen kanssa, ja nyt taistelemme aikaa vastaan, että ehtivätkö ne lanseeraukseen I love me -messuille, vai eivät?!

Onneksi lanseeraus ei kuitenkaan myöhästy, vaikka pakkaukset myöhästyisivätkin. Meillä on nimittäin varapakkaukset jo odottamassa, mutta tietenkin sitä toivoo sormet ja varpaat ristissä, että upeat lasipakkauksemme ehtivät ajoissa!

MAINOS


Kotimaista luonnonkosmetiikkaa herkälle iholle – miksi Saaren Taika Natural on erityinen?

Saaren Taika Natural on kehitetty ennen kaikkea herkkää ja reaktiivista ihoa ajatellen. Mikäli olet seurannut tarinaamme, tiedätkin, että oma ihoni on kuiva, mutta rasvoittuva, atooppinen je erittäin herkästi kaikkeen reagoiva, ajoittain ihottumainen, ja ruusufinnistä ja näpyistä välillä kukkiva. Varsinaisen moniongelmainen ja todella haastava iho siis.

Siksi myös kehittämäni tuotteet on suunniteltu siten, että ne täyttävät monet oman haastavan ihoni vaatimukset, eikä Saaren Taika Natural -sarja ole poikkeus. Voitkin luottaa siihen, että jos ihosi on herkkä tai vaativa, tämä sarja on kehitetty juuri sinun tarpeitasi ajatellen. Sarja tarjoaa korkealla todennäköisyydellä hyvän siedettävyyden ja täyttää lupauksensa – aivan kuten monet muutkin tuotteemme, joista saamme usein kiitosta 🙂

Toivotankin sinut lämpimästi tervetulleeksi kokeilemaan uutta sarjaamme, ihonhoitoa, joka tuo saman rauhan ja seesteisyyden ihollesi, jota pakkausten ulkonäkökin huokuu.

Lue lisää tuotekehitys juttuja omassa blogissani:

Kotisaaressa blogi, tuotekehitys

Tai Saaren Taian blogissa!

Tuotekehitys, Saaren Taika blogi

 

MAINOS


Piditkö tästä blogista? Seuraa somekanaviani alta, niin pysyt ajan tasalla uusista päivityksistä! Tilaa myös blogikirjoitukset suoraan sähköpostiisi, niin saat tuoreimmat sisällöt ja vinkit kätevästi suoraan sähköpostiisi.

Tee sähköpostitilaus blogiin

Kirjoita sähköpostiosoite jolla tilaat sähköpostiisi ilmoitukset blogin uusista artikkeleista.

Liity 501 tilaajien joukkoon

Seuraa Somessa!

Piditkö tästä blogista? Seuraa somekanaviani alta, niin pysyt ajan tasalla uusista päivityksistä! Tilaa myös blogikirjoitukset suoraan sähköpostiisi, niin saat tuoreimmat sisällöt ja vinkit kätevästi suoraan sähköpostiisi.

Tee sähköpostitilaus blogiin

Kirjoita sähköpostiosoite jolla tilaat sähköpostiisi ilmoitukset blogin uusista artikkeleista.

Liity 501 tilaajien joukkoon

Saattaisit pitää myös seuraavista

Sain avun karheisiin käsivarsiin ja keratosis pilaris oireisiin

Sain avun karheisiin käsivarsiin ja keratosis pilaris oireisiin

Keratosis pilaris, eli sarveistapit pysyneet poissa! Tervehdys arvoisa lukijani! Viileät ilmat ovat vihdoin vallaneet myös eteläisemmän osan Suomea ja tavallisesti viimeistään tähän aikaan vuodesta aloitan

Veneretki Lyökin pookille

Veneretki Lyökin pookille

Lähde veneretkelle Lyökin pookille, joka on on Suomen vanhin säilynyt tunnusmajakka ja myös Suomen vanhin tunnettu merimerkki. Lyökin pooki rakennettiin saaren omista kivistä vuonna 1757. Se on noin 16 metriä korkea ja sen seinät ovat paikoin jopa 2,5 metriä paksut.

Myytti: Teepuusaippua ei sovi kasvoille – se kuivattaa ja rikkoo ihon MIKROBIOMIsuojan.

Sopiiko teepuusaippua kasvoille? Mitä kliininen näyttö kertoo (28 vrk dermatologinen testi + mikrobiomi)

Sopiiko teepuusaippua kasvoille? Koulutettuna tuotekehittäjänä, jolla on yli 8 vuoden kokemus alalta, vastaan tähän usein esitettyyn kysymykseen faktapohjaisesti. Puolueettomien dermatologisten testien (28 vrk) ja mikrobiomitutkimuksen tulokset osoittavat yksiselitteisesti, että Saaren Taika Teepuusaippua sopii kasvojen iholle: se vähentää tutkitusti epäpuhtauksia jopa 82 % ja suojaa ihon luonnollista mikrobiomia. Lue, miksi kaikki teepuusaippuat eivät ole samanlaisia ja miten käytät omaasi oikein.

Jos ainesosaa on alle 1% ei sillä ole mitään vaikutusta

Myytti: Jos ainesosa on INCI-luettelon lopussa, se ei “tee mitään”

Kosmetiikan INCI-luettelo herättää usein kysymyksiä ainesosien määristä ja vaikutuksista. Yksi sitkeimmistä myyteistä on, että ainesosa INCI-listan lopussa tai alle 1 % pitoisuudessa ei tekisi tuotteessa “mitään”. Tämä väite ei useinkaan pidä paikkaansa! Sukella kanssani kosmetiikan kemiaan ja opi, miksi juuri pienet pitoisuudet voivat olla tuotteen tehon salaisuus, ja miksi “turhia täyteaineita” ei käytännössä olekaan olemassa.

Discover more from Koti saaressa lifestyle blogi

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading