Palaneen ihon ja ötökän pistosten pika-apu! Saaren Taika® rauhoittava Kamomilla-Sheavoide

Palaneen ihon ja ötökän pistosten pika-apu! Saaren Taika® rauhoittava Kamomilla-Sheavoide

Tervehdys arvoisa lukijani!

Mikään voide maailmassa ei ole saanut näin paljon kehuja kuin Saaren Taika® Kamomilla-Shea!
Taas sain huomata miten tehokas ja hoitava se oikeasti on, sillä eilisellä Hangon vierailulla olkapääni paloivat pahasti ja tuttu polte ja kirveltely alkoikin illalla jo tuntua. Hieroin olkapäille Saaren Taika® Kamomilla-Sheaa jota käytän myös ihottumaisille alueille ja ötökän pistoihin kutinan pysäyttäjänä. Aamulla olkapäät olivatkin jo muuttaneet kirkkaan punoituksen hienoiseksi päivettyneisyydeksi 🙂

Voide on minulle tuttu auringonpolttamiin jo ennestään ja kuvissa viime kesän eka palaminen ja olkapää seuraavana päivänä, kun olin laittanut auringonpolttamiin Kamomilla-Sheaa:

MAINOS: Klikkaa kuvaa ja siirry sivustolle

MAINOS PÄÄTTYY

Tämän lisäksi käyttäjät ovat raportoineet voiteen pysäyttävän tehokkaasti ötökän pistojen kutinan ja on siitä saatu apu myös monelle allerigselle ja ihottumaiselle kutinan ehkäisyssä sekä iho-ongelmien hoidossa. Oman käsi-ihottumani parantajana myös, kuvat 5 päivän aikaväliltä:

Pahimmillaan ihottumani oli koko kämmenen alueella niin pahana vereslihana, että kortisonivoiteen, sidelappusten, kumihanskojen ja puuvillahanskojen käyttö yötä-päivää oli pakollista!

MAINOS: Klikkaa kuvaa ja siirry sivustolle

MAINOS PÄÄTTYY

Onneksi enää ei ole tarvinnut moisia käyttää aikoihin ja käteni onkin pysynyt hyvänä pelkästään Saaren Taika® Teepuusaippuan ja Saaren Taika® Kamomilla-Shean käytöllä 🙂

Voiteesta löytyy myös miehille sopiva versio 🙂

MAINOS: Klikkaa kuvaa ja siirry sivustolle

MAINOS PÄÄTTYY

Saaren Taikaa myyvät ihanat pienet liikkeet ja yrittäjät, joilta saat asiantuntemusta tuotteille sekä henkilökohtaista palvelua, löydät heidät tästä linkistä: www.saarentaika.com/jalleenmyyjat

Verkkokaupat on merkattu sinisellä, voit ostaa koko Suomen alueelta!